על הרצאות, על מצגות ומה שביניהן

להעברת מסרים, רעיונות וידע באופן ויזואלי להשגת המטרות

נגן וידאו

מאת: מיכל ליטבק - סל מוצרי תוכן למינוף העסק - יעוץ | הדרכות | פיתוח

מיכל ליטבק - לוגו נורה

הרצאה היא סיפור שאתם מספרים במשך זמן קצר יחסית (לרוב עד שעה וחצי) וברצף. הסיפור יכול להיות סיפור אישי, ידע מקצועי או כל מידע מעניין אחר.

הרצאה שבנויה היטב ותוכננה מראש, יכולה להפוך גם את הנושא המשעמם ביותר למרתק ומעשיר לצופים והמאזינים.


כדי שהרצאה המועברת בזמן קצוב תצליח, עליה "להחזיק" ולרתק את הקהל. לשם כך' על המרצה להצליח ולהעביר מסר מרכזי אחד חזק ולהוכיח אותו לאורך כל משך ההרצאה. הוכחת המסר תתבצע על ידי הבאת מידע אמין וחומר חדש ומפתיע.

 
כיצד תגרמו גם לנושא המשעמם ביותר להישמע מעניין?
הכינו את ההרצאה מראש, בנו מצגת מתאימה, הוסיפו אלמנטים מעניינים ומגוונים והתאמנו. גם אם לעתים הרצאות נראות לכם כספונטניות, כדאי לדעת שהושקעו מאחוריהן הרבה מחשבה, תכנון והכנות.

 
כיום, הרצאות יכולות להיות מועברות בפורמטים שונים:
הן יכולות להיות פרונטליות על במה לקהל רחב או במפגש סלוני לקהל מצומצם. הן יכולות להיות מועברות באמצעות האינטרנט כוובינר (שידור חי בהשתתפות קהל פעיל) או כסרטון שצולם מראש.

ומה הקשר למצגות?

בהרצאה, המרצה הוא במרכז הבמה ולא המצגת.  המצגת משמשת כרקע שיכול למנף את יכולות המרצה, להעמיק את הבנת הקהל ולסייע בהטמעת המסרים. למרצה היא משמשת למרצה לבטחון, כתזכורת לדברים שהוא מעוניין להרצות עליהם וכקו מנחה. לצופים היא "שוברת שגרה". 

חשוב ללוות את ההרצאה עם מצגת מרשימה, מושקעת ותומכת שתעשיר את ההרצאה אבל לא תסיט את תשומת לב הקהל מהמרצה. כך המרצה עדיין יישאר כוכב הבמה המרכזית.

בקורס "7 השלבים לבניית מצגת מנצחת", תלמדו לבנות מצגות מדויקות ומושכת באופן ויזואלי ובמקביל גם אלו שמעבירות את המסרים שתרצו להעביר לקהל.

הכנת הרצאות החל משלב הרעיון ועד הרצאה מוכנה, כולל חומרי עזר, מצגת וכרטיסיות מנחה.
קורס מפורט שילמד אתכם להכין צעד אחר צעד מצגת מקצועית, מדויקת ומהממת שתשמש אתכם כנכס דיגיטלי, תמתג אתכם ותציג אתכם באור מקצועי ומרשים

מעוניינים לשמוע עוד על פתרונות לפיתוח מוצרי תוכן שאנו מספקים?

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר למידע נוסף

תוכלו למצוא אותנו: