הכנת הרצאות

להעביר ידע ומסרים ולרתק את הקהל ...

ניתן לקבל שירות במסגרת "מעוף – הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה והתעשייה".

על התהליך להכנת הרצאה

הרצאה היא שיתוף של רעיון או מסר בזמן קצר כאשר השימוש במילים הוא הכלי באמצעותו הנושא מועבר לצופים או המאזינים. הרצאה היא, למעשה, סיפור שאתם מספרים במשך זמן קצר יחסית (לרוב עד שעה וחצי) ומעבירים אותו ברצף.
ההרצאה יכולה להיות מול קהל מצומצם בסלון, מול מאות אנשים באולם כנסים, בזום ואף מוקלטת מראש. הדבר החשוב בהרצאה שאתם מעבירים הוא שיהיה לה מסר. רק להרצות על נושא מסוים, מעניין ככל שיהיה עם מצגת המכילה חומרים מרתקים אבל לא להביא מסר – מוריד מערכה של ההרצאה. את המסר השומעים יזכרו וזהו הערך הגבוה ביותר שתוכלו להעביר להם. בסופה של ההרצאה יש להביא "הוכחה" לאמיתות המסר על ידי סיכום ההרצאה.
בהרצאות יש מונולוג ויש גם אינטראקציה עם הקהל במובן של דו-שיח במהלך ההרצאה, פניה לקהל, קבלת שאלות מהקהל ומתן מענה. כדי לשמור על ערנות הקהל ולתת עניין, מעבר למונולוג, יש להוסיף אלמנטים מושכים שישמרו על רמת עניין גבוהה בקרב הקהל כגון: שילוב סרטונים, הפעלות ואפילו בדיחות. לכן, להרצאה יש להכין סטוריבורד ומומלץ להוסיף מצגת תומכת שתכיל את התכנים המרכזיים. להרצאות וגם לוובינרים מומלץ להכין מראש תשובות לשאלות צפויות מהקהל.

סוגי הרצאות

הרצאות פרונטליות הן הרצאות המועברות מול קהל חי באולם, בחדר ישיבות ואפילו בסלון.

יש בהן מונולוג ויש גם אינטראקציה עם הקהל.
בהרצאות מסוג זה חשוב להוסיף אלמנטים מושכים שישמרו על רמת עניין גבוהה בקרב הקהל כגון: שילוב סרטונים, הפעלות ואפילו בדיחות.

בהרצאות שתוכננו והוקלטו באופן מקצועי ניתן לעשות שימוש כאלמנט לחשיפה ולהעברת ידע באתר, בערוץ יו-טיוב, בפייסבוק וגם בפלטפורמות ייעודיות למכירת קורסים והרצאות.

וכן, גם ההרצאות מוקלטת יכולות גם לשמש כהכנסה פסיבית למרצה.

הרצאה באונליין או וובינר (שילוב המילים WEB שמשמעותו רשת והמילה SEMINAR שמשמעותה סמינר או הרצאה) מיועדת להעברת ידע באמצעות שידור חי אינטרנטי. פעמים רבות, מלבד העברת ידע, ההרצאות מחביאות בתוכן מטרה עסקית והיא למנף מכירות של מוצר נוסף ויקר יותר של המרצה (קורס מורחב, שירות, מוצר וכד'). 

בשיעור קצר או הרצאה הקהל צופה ומאזין מכל מקום ובאמצעות כל מכשיר המחובר לרשת. בניגוד להרצאה מוקלטת, בהרצאה אונליין  יש למשתתפים יכולת לשאול שאלות ולקבל מענה מהמרצה באופן מיידי או בסיום ההרצאה.

שירותים להכנת הרצאות

ניתן לקבל שירות במסגרת "מעוף – הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים של משרד הכלכלה והתעשייה" – השאירו פרטים לקבלת מידע נוסף

מיכל ליטבק - מצגות להרצאות וכנסים

הכנת הרצאה

שירות מקיף לבניית הרצאה מושקעת ומעשירה, שתעניק לשומעים ערך ותגרום למרצה להיראות כמקצועי החל משלב הרעיון, דרך חידוד המסר, זיהוי קהל היעד, בניית הסטוריבורד והתכנים ועד בניית מצגת מרשימה ותואמת.

אנו נקפיד שהתכנים הנבחרים יהיו תואמים למסר שהוגדר ושהמסר משולב בחוט מקשר לאורך כל ההרצאה.

מיכל ליטבק - עימוד תכנים במצגת

הכנת מצגת להרצאה

למצגת להרצאה יש כללים ייחודיים:
הכלל חשוב ביותר הוא לתמוך במסר המרכזי ולהעביר אותו. הכלל השני הוא שהמצגת לא תחליף את המרצה אלא תלווה אותו ותסייע לו להעביר את המסר. הכלל השלישי: המצגת תספק עניין במקומות אותם מעוניין המרצה להדגיש. 

יש לכם הרצאה מוכנה?
אנו נסייע לכם לחזק את ההרצאה ולתמוך בה על ידי יצירת מצגת מושכת ומקצועית, שתשאיר לקהל, ביחד עם התכנים שאתם מביאים, חוויה אותה יזכרו גם בתום ההרצאה.

רוצים ללמוד להכין הרצאות מקצועיות ומושקעות שמביאות קהל ותוצאות? צפו בקורס "בניית הרצאה מנצחת"

מעוניינים בשירות להכנת הרצאה?

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר למידע נוסף

תוכלו למצוא אותנו: