סדנה לניתוח במודל SWOT מטרתה ללמד את האופן האפקטיבי ביותר לשימוש במודל ה-SWOT בתהליך ניהול הפרויקט ובכלל, עבור פעולות עסקיות ואפילו אישיות רבות החל מהכנת תכנית שנתית ועד קבלת ההחלטה על בניית אתר. מודל ששום תהליך אפיון אינו שלם בלעדיו.
מודל SWOT הוא מודל חינמי, הנפוץ כבר עשרות שנים בארגונים, חברות ועסקים לתכנון אסטרטגי של מטרות ובניית תוכנית פעולה. במהלך השנים המודל אומץ גם על ידי מאמנים אישיים לניתוח מצבים פרטיים כגון בחירת קריירה, החלפת מקום עבודה וכד'.
זיהוי הגורמים ושימוש נכון בהם יסייעו להשיג את המטרה שבחרנו. ולכן, ניתוח המודל מספק לנו מידע ותמונת מצב של כל מה שעומד לרשותנו, בזמן בניית תוכנית הפעולה.
המודל פשוט לשימוש ומקיף את כל הגורמים בסביבה הפנימית שלנו (החוזקות והחולשות) ובסביבה החיצונית (הזדמנויות ואיומים), שעשויים למנוע מאיתנו לממש את המטרות.
סדנה לניתוח במודל SWOT לניתוח גורמים השפעה והכנת תוכניות פעולה
הסדנה לניתוח על פי מודל SWOT מביאה את כל מה שצריך לדעת ולהבין כדי להפוך אותו לכלי שימושי וכמעט יומיומי שיסייע להכנת תוכניות פעולה ולהשגת מטרות:
נכיר את כל אחד מחלקי המודל והמשמעות של כל חלק, נגדיר את מטרת העל, נאתר את המרכיבים של כל אחד מארבעת חלקי המודל, נסנן ונתעדף אותם, ננהל סיכונים ונבנה על פיהם את תוכנית פעולה.
קורס דיגיטלי לשימוש יעיל במודל SWOT
בקורס הדיגיטלי "שימוש יעיל במודל SWOT" נכיר לעומק את כל אחד מחלקי המודל (חוזקות, חולשות, הזדמנויות, איומים), נגדיר מטרות ונאתר מרכיבים. בהמשך נסנן מרכיבים, נגדיר סדרי עדיפות, ננהל סיכונים ונבנה תוכנית פעולה.
קורסים דיגיטליים נוספים בית מיכל ליטבק – סל מוצרי תוכן לפיתוח העסק (קורסים בהפקה מלאה או השתתפות במתן שירותים לפיתוח הקורס)