סדנאות והדרכות לעסקים וארגונים

ידע וכלים מקצועיים לארגונים ועסקים צומחים

סדנאות ייעודיות לעסקים וארגונים

סדנאות והרצאות ייעודיות ופרקטיות לעסקים, ארגונים ויחידים שמטרתן להקנות למנהלים ועובדים כלים מקצועיים לעבודה יעילה ועל פי מתודולוגיות סדורות בפעילויות של ניהול בכלל וניהול פרויקטים בפרט. ההדרכות מטרתן להעניק ידע וכלים לשימוש על ידי העובד או המנהל. סדנאות מעשיות מטרתן לבצע את התהליכים הלכה למעשה ביחד עם אנשי הארגון. לדוגמה, בסדנת SWOT ננתח יחדיו את חוזקות העסק או הארגון, חולשותיו, האיומים וההזדמנויות. ניתן לקיים את הסדנאות וההרצאות בפורמט של צוותים / קבוצות וכהדרכה אישית ללימוד פרטני.
דה מרקר - מיכל ליטבק

כתבו על הסדנאות שלנו, המותאמות לארגונים, באתר דה מרקר.

קריאה מהנה!

סדנת ניהול פרויקטים

מיכל ליטבק - קורס ניהול פרויקטים דיגיטלי

בארגונים וגם בעסקים קטנים רבים אופי העבודה הוא פרויקטלי. עובדים ותיקים בארגונים מקבלים לעיתים מינוי כמנהלים כדי להוביל פרויקטים באופן קבוע או זמני וזאת גם אם לא הייתה להם הכשרה מוקדמת בתחום.

בסדנה לניהול פרויקטים נלמד לבנות ולבסס פרויקט לאורך כל הדרך מתחילתו ועד לסיום המוצלח. נלמד לבצע את ניהול הפרויקט ברמת צעד צעד, לאורך כל שלבי הפרויקט ועל פי סדר הפעולות הנדרש. 

הסדנה הפרקטית משלבת הכירות עם מתודולוגיות, שיטות וכלים מעשיים ומנגישה את ניהול הפרויקטים גם לעובדים שאינם בקיאים בעולם ניהול הפרויקטים והעולם האקדמי. 

משך ההדרכה: 5 מפגשים בני 4 שעות כל מפגש

סדנת ניהול סיכונים ותיעדוף

מיכל ליטבק - קורס ניהול סיכונים ותיעדוף

ניהול סיכונים הוא מכלול הפעולות שאנחנו מבצעים על מנת לזהות גורמי סיכון שעלולים לגרום לפגיעה בגוף או בנפש, פגיעה עסקית, פגיעה תפעולית, פגיעה כלכלית ואפילו פגיעה תדמיתית. תהליך ניהול סיכונים מלא כולל גם את התכניות שיש להכין ואת הפעולות שיש לנקוט במטרה למזער את הנזק שהם עשויים לגרום.

בסדנה לניהול סיכונים ותיעדוף נלמד להגדיר הנחות יסוד, לזהות אילוצים ולאתר סיכונים.  בהמשך נלמד לתכנן תוכניות פעולה לצמצום התכנות הסיכונים ותוכניות מגירה למזעור הנזקים במידה ואכן הסיכונים התממשו. 

משך הסדנה: 5 שעות

סדנת בניית מצגת מנצחת

מיכל ליטבק - סדנת מצגת מנצחת

כשם שגיליונות אקסל משמשים לאיסוף מידע וחישובים וקבצי וורד משמשים לתיעוד ורישום כללים והנחיות, כך מצגות עסקיות משמשות להעברת ידע, ממצאים, הנחיות, סיכומים ותוכניות.


מצגות הן כלי מרכזי ושימושי בארגונים:
מצגות עסקיות הן מצגות לישיבות שונות וכוללות בתוכן גם מצגות רבעוניות ושנתיות ומצגות סיכום, ישנן מצגות לTown Halls מצגות להדרכות, מצגות להרצאות וכמובן שגם מצגות למשקיעים ולגיוס הון, שלהן ממש יש סט כללים ותכנים מוגדר.


מצגת טובה תסייע למנהלים ומובילים בארגונים להעביר נתונים ומידע בצורה יעילה ובזמן שהוקצב.
בסדנה לבניית מצגת מקצועית מנצחת נלמד לבנות מצגות מקצועיות בהתבסס על 7 שלבים. בסיומה כל אחד ידע לבנות מצגות מרהיבות שמעבירות את התוכן והמסרים בצורה קולעת – ולא, אין צורך להיות גרפיקאי, כי הסוד הוא בהכנת התוכן.

משך הסדנה: 6 מפגשים בני 4 שעות כל מפגש

סדנה להכנת תוכניות פעולה על פי מודל SWOT

מיכל ליטבק - קורס SWOT

מודל SWOT הוא מטריצה פשוטה שמאפשרת לנו לסווג את כל הגורמים מסביבנו לגורמים שיתרמו לנו להשיג את המטרה, או ימנעו מאיתנו מלהשיג אותה,
בין אם אלו גורמים שיש לנו שליטה עליהם ובין אם אלו גורמים חיצוניים, שאין לנו שליטה עליהם.

אבל כדי לעשות בו שימוש נכון ויעיל יש שיטות, כללים וכלים שיש להכיר.

בסדנה להכנת תכניות פעולה על פי מודל SWOT נכיר לעומק את כל אחד מחלקי המודל, נאתר מידע, נבחן את הממצאים במטרה לסנן ולתעדף ונלמד לעשות בו שימוש יעיל במטרה לבסס תוכניות עבודה מדויקות ומביאות תוצאות.

משך הסדנה: 5 שעות

סדנת סיעור מוחות

מיכל ליטבק - קורס סיעור מוחות

במקומות עבודה וארגונים רבים משתמשים ב"מפגש סיעור מוחות" כדי להפיק רעיונות ופתרונות אולם,  תמיד קיים בארגון הידע כיצד לבצע את פעילות סיעור המוחות באופן יעיל.

מפגש סיעור מוחות הוא רק שלב אחד מתוך מספר שלבים אותם יש להכיר ולבצע כהלכה בכדי להפיק את המירב מתהליך החשיבה המשותף.

הקורס לביצוע סיעור מוחות יעיל מומלץ לכל מי שמנהל, מוביל תהליכים או מנהל פרויקטים שעובד בארגון או חברה.

משך ההדרכה: 5 שעות

סדנת הפקת לקחים והסקת מסקנות (Lessons Learned)

מיכל ליטבק - קורס LESSON LEARNED

בדיקה, חקר ביצועים ותחקיר הן כולן פעולות שנועדו ללמוד מה עשינו טוב בתהליך כלשהו במטרה לשמר אותו לעתיד ולמצא מה עשינו פחות טוב כדי לתקן טעויות ולשפר לפעם הבאה. בשום אופן זו אינה פעולה שמטרתה לחפש אשמים אלא חלק מתהליך עבודה תקין ויעיל בכל ארגון ובכל פרויקט.

לביצוע התחקיר יש מספר שלבים, החל מהגדרת המטרה, דרך איסוף מימצאים, ניתוח, הסקת מסקנות ועד בניית תוכנית פעולה לשיפור או שימור.

בסדנת הפקת לקחים והסקת מסקנות נלמד לבצע תחקיר לפרויקט באופן יעיל, כך שנוכל להסיק מסקנות וליישם שינויים למטרת שיפור וייעול בעתיד ואף למטרת שימור הישגים.

משך ההדרכה: 5 שעות

מוזמנים בסדנה והתאמתה לצרכי העסק או הארגון?

השאירו פרטים וניצור עמכם קשר למידע נוסף

תוכלו למצוא אותנו:

דילוג לתוכן