התייעלות בארגונים בזכות למידה באמצעות קורסים דיגיטליים

שפע יתרונות לארגון בזכות שיפור ידע ומקצועיות העובדים ופיתוח מנהלים

מיכל ליטבק - לוגו נורה

מאת: מיכל ליטבק - סל מוצרי תוכן למינוף העסק - יעוץ | הדרכות | פיתוח

התייעלות בארגונים בזכות למידה באמצעות קורסים דיגיטליים - מאמר - מיכל ליטבק

בין אם עובדים בארגון שלכם 50 עובדים ובין אם 1,000, סביר שתרצו לאפשר להם להתפתח מבחינה מקצועית, לשפר את המיומנויות שלהם ובאופן הזה לעבוד בצורה טובה ויעילה יותר. ישנן לא מעט דרכים לעשות זאת, כשהמובילה שבהן היא באמצעות לימודים מקוונים. קורסים דיגיטליים, קורסי אונליין, הפכו לפופולאריים מאוד בשנים האחרונות, גם בקרב ארגונים בתחומים שונים. בין אם בתחום התעשייה, הבריאות, הכלכלה או אפילו התקשורת, ארגונים אלה פועלים רבות למען שיפור השירות המוצע על ידי העובדים, והם הפנימו כי קורסים אלו מקדמים גם את התפתחותם המקצועית של העובדים. איך יכולים ארגונים להזניק את המקצועיות וההתפתחות של העובדים באמצעות סוג זה של לימודים? הנה, התשובה: 

קורסים דיגיטליים עוזרים לשפר את ידע העובדים

לימודים באמצעות קורסים דיגיטליים הפכו למקובלים כיום ולא בכדי. היתרונות הרבים שהם מציעים, הן לארגונים והן לאנשים פרטיים, מאפשרים ללוקחים בהם חלק להיחשף למגוון עצום של תכנים, מכל מקום שבו הם נמצאים. קורס באינטרנט הוא דרך נפלאה עבור הארגונים לשפר את הידע של העובדים. להפוך אותו למקיף הרבה יותר ולרלוונטי הרבה יותר. לא משנה באיזה תחום הם עוסקים, בעזרת קורסים מתוקשבים, בעזרת קורסים מקצועיים שאותם אפשר ללמוד באינטרנט, רוכשים העובדים ידע רב מאוד הקשור לתחום העיסוק שלהם (באופן ישיר או עקיף), מה שמשפר, בסופו של דבר, את היכולות שלהם ואת הביצועים שלהם במקום העבודה. 

קורסים דיגיטליים חוסכים זמן יקר

במקום שהעובדים שלכם בארגון יצאו ללימודים, מחוץ למקום העבודה, על חשבון הזמן שאותו היו יכולים להקדיש לטובת העבודה שלהם, הם יכולים ללמוד מהמשרד, מהבית או מכל מקום אחר שירצו בזמנם החופשי. לימודים באינטרנט באופן הזה יכולים לחסוך לכם, המעסיקים, זמן יקר. גם אם העובדים מקדישים לקורסים את הזמן שלהם על חשבון העבודה, היותם קצרים וממוקדים הרבה יותר מקורסים "מסורתיים", מונעת מהם מ"לבזבז" על כך זמן רב. 

אחד היתרונות הבולטים של קורסים מקוונים היא האפשרות של לימודים מהבית. קורסים אלה ניתנים ללמידה כאמור מכל מקום. על כן, לימודים מהכורסה הנוחה בבית הם אפשריים בהחלט, וגם ללמוד מבית הקפה השכונתי, בא בחשבון. אין מדובר בקורס פרונטלי שבו קיים מנחה או מרצה המלמד את חומר הלימוד פנים מול פנים, כי אם קורס המועבר ישירות דרך האינטרנט. העובדים נהנים מכל היתרונות של לימודים מעמיקים ומקצועיים ואתם, כמעסיקים, חוסכים כסף וזמן יקרים. 

בזכות קורסים אונליין מפתחים ומשכללים העובדים מיומנויות בשלל תחומים

קורסי אונליין מאפשרים לעובדים לפתח מיומנויות חשובות, הנדרשות להם בתפקידם והם מספקים להם מגוון של כלים הרלוונטיים לכך. הקורסים משפרים את אופן התנהלותם ומשכללים את הדרך שבה הם מבצעים את עבודתם. בין אם אלה קורסים באינטרנט לעובדים בתחילת הדרך, עובדים שזה עתה התקבלו למקום העבודה ובין אם אלה קורסים לעובדים מנוסים ומיומנים יותר, הקורסים הם מקור מידע נהדר ודרך מצוינת להרחיב את האופקים. זהו כלי שימושי ויעיל מאוד העומד לרשותם של ארגונים בכל סדר גודל, ולכלי זה יתרונות רבים. 

אפשר לקחת חלק בקורס מכל מקום, בכל זמן וליהנות מגמישות מלאה

אחת מהסיבות שבעטיה בוחרים ארגונים רבים כיום בקורסים דיגיטליים עבור העובדים שלהם, קשורה לאופן שבו מתבצע הקורס. הקורס אינו מחייב הגעה לכיתה בזמנים קבועים; אין צורך להתייצב במכללה או באוניברסיטה. אפשר לקחת חלק בקורס מכל מקום שרוצים, בכל זמן ובכך ליהנות מגמישות מלאה. לרשותם של העובדים עומד קורס און ליין המספק להם את כל המידע שלו הם זקוקים, והם יכולים להשתתף בו בזמנם החופשי. הקורס גמיש מאוד בכל הקשור לדרך שבה אפשר לקחת בו חלק והעובד יכול ללמוד את התכנים השונים אפילו בסוף השבוע אם ירצה, בערב לאחר העבודה או בכל רגע פנוי אחר. הוא יכול לעשות זאת על חשבון העבודה, אם מחליטים שכך הדבר יתבצע, או על חשבון זמנו הפנוי. הקורס איננו מגביל, הוא זמין בכל עת ונגיש מאד. 

מבחר של קורסים לרשותם של העובדים

העובדה שיש מגוון עצום של קורסי אונליין שיכולים להזניק את המקצועיות ואת ההתפתחות של העובדים, הופכת את הקורסים לכלי שימושי ויעיל מאוד בקרב ארגונים רבים כיום. הקורסים מותאמים במדויק לצרכי הארגון ועובדיו, והם מספקים כלים שימושיים ויעילים מאוד שבהם ניתן להיעזר בהמשך. הארגון יכול לבחור מתוך השפע הבלתי רגיל של האפשרויות את הקורסים הרלוונטיים לעובדיו, ואף יכול לשלב בין כמה מהם. אלה עשויים להיות קורסים שקשורים ישירות לתחום שבו מתמחה הארגון או קורסים כלליים יותר, למשל בנושא ניהול או שירות. אלה יכולים להיות קורסים המשלבים גם מפגשים בין כל העובדים או קורסים שהם מעין קורסים פרטיים, העובד עצמו מתקדם בקצב שלו ללא תלות באחרים. כך ניתן להפיק מהם את מלוא התועלת וליהנות משיפור משמעותי בתפקודם של העובדים לאור הידע הרב שרכשו. 

לאילו ארגונים מתאימים קורסים מקוונים

היופי שבקורסים אלה הוא העובדה שהם מתאימים לכל סוג של ארגון ובכל סדר גודל. קורסים מקוונים, לימודים באינטרנט, יכולים להתאים לארגונים המספקים שירות לקהל הרחב, לארגונים המתמחים במחשוב ובטכנולוגיות שונות וגם לארגונים העוסקים ברפואה. קורסים אלה יכולים להתאים לארגונים שעובדיהם עובדים במהלך היום בעיקר מול המחשב וגם לארגונים שעובדיהם עובדים מול אנשים. הם יכולים להתאים לארגונים גדולים, שבהם אלפי עובדים וגם לארגונים קטנים. מכיוון שהקורסים הם אונליין, ללא מרצה וללא מנחה שעומד מול התלמידים ומעביר להם את השיעור בכיתה סגורה, הם פתוחים בפני אחד ולא קיימת הגבלה על מספר המשתתפים. כל תלמיד וכל עובד שמשתתף בקורס איננו מושפע ממספר המשתתפים שבו, והוא יכול ללמוד בקצב האישי שלו ולהתקדם בהתאם ליכולותיו. 

מחיר נוח

ארגונים רבים מוצאים את עצמם משקיעים לא מעט כסף בסדנאות לעובדים ובמפגשים שנועדו לשפר את התנהלותם ואת תפקודם במקום העבודה. חלק מסדנאות ומפגשים אלה לא תמיד מקצועיים מספיק ולא תמיד מספקים לעובדים את כל מה שהם צריכים כדי להתמקצע בתחומם. בעזרת קורסי און ליין יכול הארגון להציע לעובדים שלו את המענה המדויק והנכון ביותר עבורם, מבלי שיצטרך להוציא על כך סכומי עתק. הקורסים מוצעים במחירים נוחים מאד, מחיר זול יחסית שאיננו בא על חשבון איכותו של הקורס. קורס אונליין הוא פתרון מצוין לארגונים הרוצים לחשוף את העובדים שלהם לידע חדש ולעזור להם לפתח מיומנויות שונות, אך מבלי שיצטרכו להוציא על כך סכומי כסף גבוהים כל כך. 

לסיכום

לימודים מקוונים הם דרך יעילה עבור ארגונים רבים לשפר את תפקודם והתנהלותם של העובדים במקום העבודה. לימודים אלה מתבססים על קורסים דיגיטליים, מוקלטים מראש, המועברים ישירות דרך האינטרנט, קורסים שניתן להשתתף בהם בכל זמן שרוצים ומכל מקום. קורסים אלה מותאמים נקודתית לצרכיו של הארגון, לצרכי העובדים והם הזדמנות מצוינת לייעל את תהליך העבודה, לשפר את הביצועים של העובדים ובסופו של דבר גם להגיע לרווחים גבוהים יותר. 

בהצלחה, 

 

מיכל ליטבק

מעוניינים להפיק קורסים דיגיטליים בארגון שלכם?

ליווי ברמת צעד-צעד לפיתוח קורסים דיגיטליים, בהפקה חסכונית – גם לארגונים. החל מהרעיון ועד המוצר המוגמר. השירות כולל פיצוח ופיתוח תוכן, הכנת מצגות נלוות, הקלטה ועריכה..

דילוג לתוכן